Forum Gadka

Forum dyskusyjne Gadka

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-06-17 19:27:04

Ruta
Administrator
Dołączył: 2015-05-27
Liczba postów: 61
Windows 7Chrome 43.0.2357.124

"Nie" dla cyrku w Słupsku

„Miasto Słupsk nie będzie wspierać przedstawień, gdzie przewidziane są pokazy tresury zwierząt” – tak słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji uzasadnił swoją decyzję na prośbę cyrku Arena o wydzierżawienie terenu, na którym rozstawione miało zostać miasteczko cyrkowe. „Jako prezydent nie mogę pozwolić na to, że zwierzę będzie traktowane inaczej, niż zgodnie z obowiązującą ustawą. Ta zakazuje niehumanitarnego traktowania zwierząt. Jeśli na szali kładę 1500 złotych, które miasto mogłoby zarobić dzięki temu oraz cierpienie zwierząt, to cierpienie zwierząt wygrywa. Cyrk może jest śmieszny dla niektórych ludzi, ale nie dla zwierząt” – mówi Robert Biedroń. Prezydent Słupska w ten sposób argumentuje swoją decyzję o odmowie występu jednego z cyrków w mieście. „Zapraszam ich do Słupska, jeśli zrezygnują z pokazu tresury zwierząt. Sam przyjdę na takie widowisko” – dodaje Biedroń.

źródło: tvn24


Co sądzicie? Czy cyrki faktycznie są złe, źle się tam traktuje zwierzęta? Czy decyzja w Słupsku była słuszna?


We can all be free, maybe not with words, maybe not with a look... But with your mind.

Offline

#2 2015-06-17 20:16:37

Dafne
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-12
Liczba postów: 50
Windows 7Opera 30.0.1835.59

Odp: "Nie" dla cyrku w Słupsku

Cyrk, gdzie są zwierzęta nie jest dobry... Możemy tylko sobie wyobrażać, jak wygląda tresura tych zwierzaków cyrku.
Jeśli chodzi o moją ocenę, to zrobił bardzo słusznie i popieram jego wybór. Nie wiem tylko, czemu w TVNie pokazano to w neg. świetle, że niby już cyrk tam był... A potem się wydało, że za czasów poprzedniego prezydenta.

Offline

#3 2015-06-17 20:25:26

Ruta
Administrator
Dołączył: 2015-05-27
Liczba postów: 61
Windows 7Chrome 43.0.2357.124

Odp: "Nie" dla cyrku w Słupsku

Mnie tam najbardziej zniesmaczyło zachowanie Terlikowskiego, który ironizował nt decyzji Biedronia, że niby powinien iść w ślady obrońców zwierząt i protestować. A dam sobie rękę uciąć, że gdyby tak zrobił, to zaraz by powiedział, że jest to zachowanie niegodne urzędu prezydenta miasta.


We can all be free, maybe not with words, maybe not with a look... But with your mind.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot