Forum Gadka

Forum dyskusyjne Gadka

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-06-17 22:13:41

Dafne
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-12
Liczba postów: 50
Windows 7Opera 30.0.1835.59

Prowadzenie pod wpływem

Prowadzenie pod wpływem alkoholu czy narkotyków to bardzo poważny problem na polskich drogach. Media wielokrotnie nagłaśniały sprawę wypadków pod wpływem, również śmiertelnych. Czara goryczy przelała się, kiedy jakiś czas temu media podały, że w Kamieniu Pomorskim pijany kierowca zabił 6 osób na chodniku. To właśnie ten wypadek spowodował istną lawinę komentarzy oraz dyskusję na temat tego, ile Polacy piją i czemu jeżdżą po alkoholu. Później pojawiła się krótko pokazywana akcja sygnowana nazwiskiem Dorocińskiego: "Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym". Celem akcji było zachęcenie osób bliskich, żeby zabierały kluczyki pijanego kierowcy, by nie wsiadł za kółko. Akcja nie przyniosła oczekiwanego skutku i rozeszła się bez echa. Jak dla mnie, była zbyt subtelna i gdyby nie mówiący pod koniec Dorociński, nie byłoby wiadomo, o co chodzi.
https://www.youtube.com/watch?v=dQoyObX5JLo

A jak wy podchodzicie do prowadzenia pod wpływem alkoholu? Czy jedno piwo to dużo? Niekiedy słyszy się przy okazji celebryckich afer, że ktoś znany spowodował wypadek. Pojawiają się bzdurne wytłumaczenia, takie jak "wypicie wina do kolacji", co ma w jakikolwiek sposób wybielić sprawców wypadków. Tak było w przypadku Joanny Liszowskiej czy znanego i szanownego aktora, Daniela Olbrychskiego, który również nie wstydzi się, że zasiada za kółkiem pod wpływem alkoholu, co zresztą usiłowała wytłumaczyć jego żona... winem do kolacji, jak u Liszowskiej. Nie sposób też nie wspomnieć wypadku śmiertelnego z udziałem eks męża Edyty Górniak, Dariusza Krupy, który zabił na pasach kobietę. Był pod wpływem kokainy.

Czy uważacie, że kary dla takich kierowców są adekwatne? Czy prawo powinno zaostrzyć kary za jeżdżenie pod wpływem alkoholu? Jaka dawka jest dla Was dopuszczalna - o ile w ogóle?

Ostatnio edytowany przez Dafne (2015-06-17 22:17:14)

Offline

#2 2015-06-18 18:09:51

Ruta
Administrator
Dołączył: 2015-05-27
Liczba postów: 61
Windows 7Chrome 43.0.2357.124

Odp: Prowadzenie pod wpływem

Dla mnie sprawa jest prosta - jazda autem to nie obowiązek, więc jak ktoś jest na tyle samolubny i bezmyślny, że wsiada za kółko po alko, to powinno się mu doładować takie kary, że nawet by nie pomyślał o piciu przed jazdą.  Wielkie grzywny, odebranie prawa jazdy na kilka lat i najlepiej prace społeczne z ofiarami wypadków. Niektórzy muszą zostać porządnie zdzieleni by zrozumieli cokolwiek. Smutne.

Nie rozumiem naprawdę logiki kierowców. Tu sę depnę na gaz, bo  za wolna, tam sę wyprzedzę na 4tego, bo się spieszę. Się spieszyć? Idź na samolot.


We can all be free, maybe not with words, maybe not with a look... But with your mind.

Offline

#3 2015-06-18 21:34:12

Dafne
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-12
Liczba postów: 50
Windows 7Opera 30.0.1835.59

Odp: Prowadzenie pod wpływem

I właśnie taka chamówa na drogach objawia się w wielkich miastach. Nie wiem, czy w pozostałych, ale cieszę się, że nie jestem kierowcą i nie muszę jeździć po katowickich drogach. Zgroza. Dalej uważam, że kary za jazdę pod wpływem są za łagodne.

Ostatnio edytowany przez Dafne (2015-06-18 21:34:42)

Offline

#4 2015-07-21 08:50:50

anik
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-21
Liczba postów: 5
Windows 8Chrome 43.0.2357.134

Odp: Prowadzenie pod wpływem

Nie ma usprawiedliwienia gdy ktoś wsiada do auta pod wpływem alkoholu. Głupota może spowodować ogromną tragedię. Już nie raz zginęła nawet cała rodzina przez pijaka za kierownicą.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot