Forum Gadka

Forum dyskusyjne Gadka

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-06-27 19:35:35

Ruta
Administrator
Dołączył: 2015-05-27
Liczba postów: 61
Windows 7Chrome 43.0.2357.130

Małżeństwa homoseksualne

Internety oszalały z powodu piątkowej decyzji Najwyższego Sądu USA o legalizacji małżeństw homoseksualnych w kraju. Więc popłyńmy na wali mody i skomentujmy.
Dobra decyzja? Popieracie takie małżeństwa? Jesteście przeciw?


We can all be free, maybe not with words, maybe not with a look... But with your mind.

Offline

#2 2015-06-28 14:34:15

Dafne
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-12
Liczba postów: 50
Windows 7Opera 30.0.1835.88

Odp: Małżeństwa homoseksualne

Mój przyjaciel z dzieciństwa jest gejem. Myślę, że chciałby w przyszłości móc powiedzieć do swojej Miłości: "mężu". Dlaczego odbierać mu tego prawa w Polsce? To osoba bardzo mi bliska i jeśli kiedykolwiek będzie miał przykrosci z tytułu swojej orientacji, to będzie mógł liczyć na mnie, moj szacunek, zrozumienie i miłość braterską (bo traktuje go jak młodszego braciszka, którego nigdy nie miałam , wychowywaliśmy się tez razem), jaką do niego czuję. Bardzo bym chciała Jego szczęścia, bo na to zasługuje.

Jestem jak najbardziej na tak dla związków partnerskich, niezależnie od orientacji seksualnej,która w Polsce nadal jest wyznacznikiem wartosci. Moje kumpele ze studiów również mają takie podejście, często rozmawiamy ze sobą na te i inne tematy. Gdyby to ode mnie zależało... zalegalizowałabym te związki.

Natomiast jesteśmy generalnie przeciwne adopcjom dzieci przez pary homo. Nie znam nikogo, kto bylby za.

Ostatnio droga moja przyjaciółka (także z dzieciństwa) powiedziała, że podejmując decyzję, jaka jest życie z osobom tej samej płci, ma się świadomość, że nie będzie w tym związku dziecka.

W dalszej wypowiedzi bardzo ładnie wytłumaczyła swoj pogląd (nie jest to więc opinia pierwszej lepszej osoby, którą znam, a osoby, którą szanuję i stąd powołuję się na Jej pogląd, mam nadzieję, że Olka nie ma przeciwwskazań [dblpt]D), że rozkład ról na dwójkę rodziców od początków świata był czymś tak naturalnym i oczywistym, że pełnienie tych ról matki i ojca, nie zastąpi nigdy związek(nawet małżeński) osób tej samej płci... bo nie będą w stanie wypełniać roli rodziców w prawidłowy sposób: MATKI I OJCA. Partnerami za to można być niezależnie od plci, ale rola rodzica to wielka odpowiedzialność za drugiego człowieka(coś tak niepopularnego w tych czasach).

Moja opinia jest więc taka: TAK dla związków partneskich/ małżeńskich dla homo, NIE dla adopcji. Nie każdy musi się ze mną zgadzać, ale moi znajomi też są za i będziemy chórem mówić jedną wersję, także jako pracownicy służb społecznych. Nie chcę nikogo urazić, ale to jest niepotrzebne.

Ostatnio edytowany przez Dafne (2015-06-28 14:44:03)

Offline

#3 2015-07-07 11:06:55

kamilnejman
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-07
Liczba postów: 5
WWW
Windows 7Firefox 38.0

Odp: Małżeństwa homoseksualne

Ja uważam ze jest do do zaakceptowania jezli nie maja dzieci i wszystko gra

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot